U BiH registrovano 16 četničkih udruženja, svakom rješenje izdato u sudovima RS-a

Sudovi u bh. entitetu RS izdali su rješenja na osnovu kojih je registrovano čak 16 četničkih udruženja u Bosni i Hercegovini, odnosno na nivou RS-a. Sva ta četnička udruženja ostvaruju pravo na budžetska sredstva kao i svako drugo udruženje građana. Lokalne zajednice izdvajaju najviše sredstava za ova fašistička udruženja.

Objavljujemo nazive svih četničkih udruženja, njihova sjedišta, ovlaštene predstavnike i registracione urede:

1. Organizacija Ravnogorskog četničkog pokreta
Adresa: Stari Grad br. 69, Trebinje
Ovlašteni predstavnik: Savo Spaić
Registracioni ured: Osnovni sud Trebinje

2. Udruženje četničkog ravnogorskog pokreta
Adresa: Vidovdanska 53, Banja Luka
Ovlašteni predstavnik: Nedjo Ošap
Registracioni ured: Osnovni sud Banja Luka

3. Ozrenski četnički korpus “Cvijetin Todić” Striježevica – Doboj
Adresa: Striježevica, Doboj
Ovlašteni predstavnik: Radenko Milovanović
Registracioni ured: Osnovni sud Doboj

4. Udruženje veterana Četničkog ravnogorskog pokreta Republike Srpske
Adresa: Bijeljina, Bijeljina
Ovlašteni predstavnik: Stojan Nikolić
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

5. Udruženje veterana Četničkog ravnogorskog pokreta Semberije
Adresa: Bijeljina, Ul. Jovana Dučića Br. 4, Bijeljina
Ovlašteni predstavnik: Mlađo Kalajdžić
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

6. Srpski četnici Odred Cvijetin Todić Doboj
Adresa: Srpskih Sokolova 2/205, Doboj
Ovlašteni predstavnik: Ilija Burić
Registracioni ured: Osnovni sud Doboj

7. Ravnogorski pokret otadžbine Srpske Istočno Sarajevo
Adresa: Pale
Ovlašteni predstavnik: Dušan Sladojević
Registracioni ured: Osnovni sud Sokolac

8. Ravnogorski pokret Semberija iz Velike Obarske
Adresa: Velika Obarska – prostorije Mjesne zajednice, Bijeljina
Ovlašteni predstavnik: Drago Tanacković, Milan Mihajlović
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

9. Ravnogorsko-romanijski pokret Sokolac
Adresa: Jove Jankovića bb, Sokolac
Ovlašteni predstavnik: Goran Dobrilović, Veljko Papić, Danko Vukojčić
Registracioni ured: Osnovni sud Sokolac

10. Narodni ravnogorski pokret
Adresa: Bijeljina, Ulica 27. marta 100, Bijeljina
Ovlašteni predstavnik: Milan Majdančević
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

11. Nevladina organizacija “Ravnogorski pokret Šekovića i Osmaka”
Adresa: Papraća Bb, Šekovići
Ovlašteni predstavnik: Željko Ristić
Registracioni ured: Osnovni sud Sokolac

12. Ravnogorski pokret Čajniče
Adresa: Čajniče, Čajniče
Ovlašteni predstavnik: Darko Mašić
Registracioni ured: Osnovni sud Trebinje

13. Ravnogorski pokret gradski odbor Doboj
Adresa: Kralja Aleksandra 56, Doboj
Ovlašteni predstavnik: Jovo Vukeljić
Registracioni ured: Osnovni sud Doboj

14. Ravnogorski pokret srbskih zemalja Ugljevik
Adresa: Ugljevik, Ulica Ćirila I Metodija Br. 1, Ugljevik
Ovlašteni predstavnik: Zoran Lukić
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

15. Ravnogorski pokret Ugljevik
Adresa: Ugljevik, Trg Draže Mihailovića Broj 20, Ugljevik
Ovlašteni predstavnik: Aleksa Benović
Registracioni ured: Osnovni sud Bijeljina

16. Ujedinjeni ravnogorski pokret otadžbine srpske
Adresa: Karađorđeva 386/C, Banja Luka
Ovlašteni predstavnik: Slobodan Marić
Registracioni ured: Osnovni sud Banja Luka

saff.ba